Sú vitamíny a Omega 3 vhodné aj počas 3. trimestra?

Zodpovedané
5. aug 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Odporúčate brať takéto tehotenské doplnky v poslednom štádiu tehotenstva?

Užívam tie, ktoré sú na fotkách. Bolo mi aj povedané doktormi a sestričkami na Slovensku aj v Škótsku, že už netreba. Vraj sa viac priberie počas tehotenstva (matka aj bábätká sú potom väčšie narodené). Je to aj na NHS britskej stránke, že veľa vitamínov môže ublížiť počas tehotenstva.

https://www.nhs.uk/pregnancy/keeping-well/vitam...

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdu majú obidve skupiny. Platí, že s vitamínmi to v tehotenstve netreba preháňať.

Jednou z nevýhod zvýšeného užívania vitamínov je väčšia hmotnosť plodu. Aj vitamíny je potrebné užívať individuálne - podľa váhy, výživa - obezita, neznášanlivosť potravín a podobne. Takže vitamíny môžete užívať aj v 3. trimestri, ale určite to netreba nadužívať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič