Som tehotná a mávam búšenie srdca. Chýba mi magnézium?

Zodpovedané
Včera o 13:33

Dobrý deň,

momentálne som v 18. týždni tehotenstva a od minulého týždňa mávam občasné búšenie srdca. Trvá to chvíľku a pociťujem ako keby takú menšiu arytmiu a výraznejšie búšenie. Niekedy je to v kľude. Čítala som, že mi môže chýbať aj magnézium. K svojej lekárke idem až o týždeň a pol.

Chýba mi naozaj magnézium?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

užívajte magnézium 3x denne. Často sa objavujú v tehotenstve problémy súvisiace s relatívnym nedostatkom magnézia. Uvidíte, či ťažkosti s búšením srdca prejdú.

Ak by ťažkosti neprešli, tak oslovte prosím lekára.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič