Môžem užívať probiotické čipky do pošvy Gynimun Intim Protect počas doby snaženia sa o bábätko?

Zodpovedané
29. júl 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Môžem užívať probiotické čipky do pošvy Gynimun Intim Protect počas doby snaženia sa o bábätko?

Tým myslím po styku.

Treba napríklad pol hodinku a dať si čipok?

Nemá to negatívny vplyv?

Ďakujem

Dobrý deň,

po pohlavnom styku sú spermie za niekoľko minút v maternici. pH ejakulátu je skôr zásadité a v pošve je kyslé prostredie. Spermie v pošve vzhľadom ku kyslému prostrediu neprežívajú dlho.

Krátko po styku si vklady do pošvy nedávajte, neskôr napríklad po hodine už je to bez ovplyvnenia šance na otehotnenie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič