Môžem si navýšiť dávku magnézia pri skracujúcom sa krčku?

Zodpovedané
25. júl 2023

Dobrý deň,

zajtra začínam 6. mesiac tehotenstva. Už mesiace cítim bolesti a kŕče v podbrušku, čo bolo donedávna pripisované rastu maternici. Bol mi predpísaný Magnosolv na úľavu, ale nepomáhal. Asi pred dvoma týždňami lekár odhalil, že sa mi začal skracovať krčok a okrem Magnosolvu mi pridali 3x denne Galvex magnézium a 2x denne Progestanelle. Bolesti napriek tomu pretrvávajú, začali sa objavovať aj v oblasti krížov a krčok sa naďalej skracuje.

Je táto dávka magnézia dostatočná, keď mám stále bolesti?

Je možné takúto dávku ešte navýšiť, alebo je poslednou možnosťou už len magnéziová infúzia?

Doteraz ma hospitalizovať nechceli, na pohotovosti ma vždy len pozrú a pošlú domov.

Existujú aj iné voľnopredajné doplnky, ktorými by som si vedela pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň prajem,

magnéziové preparáty sú prvou voľbou pri tvrdnutí bruška v tehotenstve a pri riziku predčasného pôrodu.

Takisto je vhodné užívať progesterónové preparáty. Magnézium môžete užívať do 5 tabliet denne (2500 mg). Je potrebné pravidelné sledovanie krčka maternice a pri riziku predčasného pôrodu je vhodná preventívna hospitalizácia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič