Môžem si k Femibionu 2, Magnerotu a Ferretabu pridať vitamín C a D3?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

mám 33 rokov, som v 21. týždni tehotenstva a práve prekonávam nejakú virózu (prechladnutie, dráždivý kašeľ, zapálené dutiny a mala som aj zvýšenú teplotu). Včera a aj dnes som dokonca vracala (najskôr mám podráždený žalúdok od toľkého napínania pri kašli). Druhý deň beriem antibiotiká Zinnat, plus Calciový sirup. Vždy som mala dobrú imunitu, ale viem že v tehotenstve sa znižuje. Celkom zle to znášam, keďže nie som zvyknutá byť chorá.
Užívam vitamíny Femibion 2 (+Magnerot a Ferretab - predpísané gynekológom).

Môžem doplniť ešte Jamieson Vitamíny C a D3 čerešňa 500 mg/500 IU?
https://www.drmax.sk/jamieson-vitaminy-c-a-d-ce...

Ak sú silnejšie, môžem ich brať aspoň každý druhý deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri chorobe a vírusovej infekcii má zmysel zvýšený príjem vitamínov C, D, E. Na prechodné obdobie počas ochorenia môžete užívať vyššie dávky vitamínov. Potom je určite potrebné dávkovanie vitamínov znížiť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič