Mohla som ublížiť bábätku, keď som v 5. týždni jednorazovo užila až 1000 mg vitamínu C?

Zodpovedané
24. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila a uistila.

Mohla som ublížiť bábätku, keď som v 5. týždni jednorazovo užila až 1000 mg vitamínu C?

Dovtedy som vitamín C neužívala.

Je potrebné dávku vitamínu C dopĺňať, či stačí ho získavať zo stravy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri chorobách infekčného pôvodu - vírusové a bakteriálne infekcie horných dýchacích ciest má zmysel aj v tehotenstve zvýšené užívanie vitamínov C a D.

Určite ste tým nemohli ublížiť bábätku. Vitamín C je samozrejme vhodné získavať aj z potravy, dopĺňa sa aj vitamínoch určených pre tehotné ženy.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič