Mala by som počas tehotenstva užívať samostatne železo a zinok?

Zodpovedané
Včera o 10:51

Dobrý deň,

užívam Verra vitamíny pre tehotné, ktoré obsahujú okrem iného aj železo a zinok. Tieto dve látky si však vraj znižujú navzájom vstrebávanie.

Je to pravda?

Ak áno, treba si ešte dať zinok/železo samostatne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zdravej žene s dobrým krvným obrazom nemá zmysel pri bežných vitamínoch pre tehotné a plnohodnotnej strave naviac pridávať ďalšie vitamíny, minerály alebo stopové prvky.

Multivitamín určený pre tehotné ženy je dostatočný na naplnenie dennej potreby vitamínov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič