Je vhodné užívať súčasne kyselinu listovú a Magne B6?

Zodpovedané
8. aug 2024

Dobrý deň,

už pár mesiacov užívam kyselinu listovú a zistila som, že som tehotná. Pri prvom tehotenstve, keď som sa objednávala ku gynekológovi mi odporučil užívať 3x denne Magne B6.

Je takýto postup v poriadku?

Môžem užívať súčasne aj kyselinu listovú aj Magne B6?

Viem, že isté hodnoty vitamínu B by sa nemali prekročiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

na začiatku tehotenstva u bezproblémového tehotenstva užívanie Magne B6 nie je potrebné.

Užívanie magnézia a vitamínov skupiny B má význam pri tetánii, vyššom tlaku krvi, riziku preeklampsie, minerálovej nerovnováhe a podobne. Magne B6 môžete užívať, ale nie je to vyslovene potrebné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič