Je v poriadku užívať počas tehotenstva doplnky s obsahom myo-inozitolu, keď užívam Progestanelle?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je v poriadku užívať počas tehotenstva doplnky s obsahom myo-inozitolu, keď užívam aj Progestanelle?

Ďakujem

Dobrý deň,

Progestanella je prirodzený tehotenský hormón progesterón. Slúži na podporu otehotnenia a na zabránenie niektorým typom potratu. Užíva sa štandardne do 12. týždňa tehotenstva a neskôr pri riziku predčasného pôrodu. Nie je to vitamín.

Druhá časť otázky je užívanie myo-inozitolu. Kombinovanie týchto 2 preparátov sa vôbec nebije a kľudne môžete užívať oba preparáty súčasne. Na trhu je veľa preparátov určených pre konkrétny trimester tehotenstva. Užívajte prosím tieto vitamínové doplnky v odporúčanom dávkovaní a neprekračujte dennú dávku.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič