Je potrebné nasadiť si v 27. týždni tehotenstva vitamín B12 a železo?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

som v 27. týždni a asi 2 mesiac pociťujem každý deň silnú únavu, preskakovanie srdca, dýchavičnosť. Pri krvnom obraze mi bolo povedané, že je všetko v poriadku. Mám však zníženú hodnotu S-B12 136.00 - pmol/l 156-672 a tiež hraničné *S-Ferit 12.40 ug/l 10-291. Pričom hodnoty *S-Fe 14.91 umol/l 6.6-28.0 , *HGB 123.00 g/l 120-160 sú ešte v norme.

Momentáne užívam 1x denne probiotiká Dr. Max laktobacily 6, 2x2 Magnerot a 1x denne Femibion 2.

Je potrebné nasadiť vitamín B12 a železo na základe výsledkov?

Viete mi odporučiť nejaké konktretne vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri aktuálnych hodnotách krvného obrazu je úplne dostatočné užívanie vitamínov a doplnkov, ktoré užívate. Ďalšie nadužívanie železa a B12 nemá zmysel.

Pri pocite arytmie srdca má zmysel zrealizovať EKG a potvrdiť, či máte arytmiu srdca alebo nie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič