Je dávka vitamínu D3 v 4. týždni vysoká?

Zodpovedané
10. okt 2024

Dobrý deň,

v 4. týždni (3+4) mi prišli výsledky krvi: D3-76,3 nmol/l (referenčná hodnota minimálne 75 nmol/l). Zľakla som sa, že mám hraničný nedostatok a dala som si 15 kvapiek Vigantolu jednorázovo (asi 7500 - 8000 IU).

Poškodila som plod?

Veď ešte nebol plnohodnotne zahniezdený, alebo aj v 4. týždni je riziko nejakej malformácie v dôsledku tohto?

Je to v príbalovom letáku.

Pomôže ak 8 dní nebudem brať D3 a potom začnem brať Femibion 1 (obsahuje 800 IU)?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebojte sa, nič zlé ste nespravili a určite ste nepoškodili plod. Užívajte bežne dostupné vitamíny určené pre tehotné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič