Je bezpečné si dávať ako prevenciu Gynimun Intim Care vaginálne kapsule v 1. trimestri tehotenstva?

Zodpovedané
27. sep 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je bezpečné si dávať aspoň raz za týždeň ako prevenciu Gynimun Intim Care vaginálne kapsule v 1. trimestri tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň prajem, Gynimum je jedným z preparátov obsahujúcich laktobacily. Preventívne užívanie v tehotenstve u zdravej ženy nemá zmysel. Jeho užívanie je vhodné u žien, ktoré nemajú stabilné pošvové prostredie a často dostávajú infekcie pošvy napríklad bakteriálnu vaginózu . Pokiaľ ste riziková na opakované infekcie pošvy , tak gynimum môžete užívať vaginálne aj v tehotenstve
S pozdravom MUDr Krajkovič

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič