Existujú vitamíny na podporu a udržanie tehotenstva?

Zodpovedané
21. jún 2024

Dobrý deň,

mám 24 rokov a som po 2 spontánnych potratoch a znova plánujeme tehotenstvo. Všetky výsledky (reprodukčná imunológia, genetika, štítna žľaza a hematológia) sú v poriadku.

Viete mi poradiť vitamíny na podporu a udržanie tehotenstva?

Kyselinu listovú užívam.

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamín na udržanie tehotenstva neexistuje.

Jediná dokázaná vec je užívanie gestagénov - lieky s obsahom progesterónu na zníženie rizika potratu. Môžete užívať hociktorý vitamín určený pre tehotné alebo na plánovanie tehotenstva. Neprekročujte prosím odporúčané dávkovanie.

Držím palce, aby to dobre dopadlo. Pri opakovaní potratu je riešením IVF cyklus s genetickým vyšetrením embrya. Najčastejšou príčinou potratu je totiž genetická chyba embrya.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič