Ako by som mala užívať Gynex, keď sa snažíme o bábätko?

Zodpovedané
24. sep 2024

Dobrý deň,

snažíme sa o dieťa a chcem užívať Gynex. Je tam napísané, že 3 týždne vkuse, potom týždeň pauza. Asi som mala začať od prvého dňa cyklu počas folikulárnej fázy a týždeň pred menzesom už mať pauzu, ak by sa zadarilo. Počas tehotenstva sa brať nemá.

No ja som začala až 5. deň cyklu, tým pádom týždňová pauza má byť počas menštruácie.

Má to takto zmysel?

Mám urobiť prestávku po 2 týždňoch a pokračovať od 1. dňa cyklu?

Čo by bolo vhodné v tejto situácii?

Bojím sa, lebo to obsahuje estrogény. Nechcem, aby to nebránilo prípadnému uhniezdeniu v luteálnej fáze.

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka estrogénov v preparáte Vám určite neovplyvní uhniezdenie embrya. Užívajte tento doplnok podľa rozpisu, v tehotenstve ho samozrejme vysadíte.

Nemusíte viazať jeho užívanie na menštruačný cyklus. Pri snahe otehotnieť rok alebo vo veku 37 rokov a viac je vhodná návšteva a vyšetrenia v centre asistovanej reprodukcie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič