Aké zloženie by mali mať vitamíny na podporu otehotnenia?

Zodpovedané
23. sep 2024

Dobrý deň,

gynekológ mi odporučil ako podporu otehotnenia tieto vitamíny:
Vitamín E
Vitamín D
Omega 3 mastné kyseliny

Chcem si ich objednať z internetovej lekárne, no majú rôzne I.U.

Aké I.U brať?

Ktoré omega sú najlepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne je odporúčané užívanie kyseliny listovej, ktorej nedostatok v prvom trimestri vedie k neurologickým ochoreniam a rázštepom u detí.

Pri zvažovaní vitamínov pred tehotenstvom je potrebné vziať do úvahy váhu, vek, stravovacie návyky, intolerancie, nadmernú potrebu niektorého vitamínu alebo minerálu, napríklad u anemických žien.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič