Aké vitamíny sú najlepšie na ovuláciu?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

aké vitamíny sú najlepšie na ovuláciu, aby som ju dostala tento mesiac?

V súčasnosti užívam Duphaston.

Nebude to problém v kombinácii s vitamínmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

u žien s polycystickými vaječníkmi je vhodný Inofolic - rôzne preparáty podľa váhy. U žien s PCO sa odporúča dlhodobé užívanie Inofolicu.

Žiaden vitamín nedokáže za mesiac zmeniť cyklus na ovulačný.

Ak máte opakovane anovulačné cykly, tak je určite potrebná návšteva lekára s odporučením hormonálnej liečby. Užívaním vitamínov však nič nepokazíte.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič