Aké vitamíny pre tehuľku na podporu imunity sú vhodné počas najbližších chrípkovych mesiacov?

Zodpovedané
3. sep 2024

Dobrý deň,

som v 2. trimestri a hľadám nejaké vitamíny na podporu imunity počas najbližších chrípkovych mesiacov. Najlepšie lipozomálnej forme.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedným z najdôležitejších vitamínov v tehotenstve je kyselina listová. Užívanie tohto vitamínu má zmysel pred tehotenstvom a v priebehu prvého trimestra. Nedostatok kyseliny listovej sa prejavuje rázštepmi neurálnej trubice plodu. Lipozomálne vitamíny sú obalené v tukovej kapsule, ktorá uľahčuje vstrebávanie z čreva.

V druhom trimestri je vhodná pestrá strava. Z vitamínov určených pre 2. trimester je to napríklad Lejdyvita 2, Femibion 2 a iné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič