Aké probiotiká v tehotenstve?

Zodpovedané
26. aug 2024

Dobrý deň,

som po serkláži a chcela by som užívať nejaké probiotiká.

Poradíte mi nejaké konkrétne?

NIečo, aby som nedostala nejakú mykózu, kvasinky alebo niečo zospodu.

Ďakujem

Dobrý deň,

serkláž je výkon v tehotenstve na stiahnutie krčka stehom. Jedným z najčastejších dôvodov otvárania krčka je infekcia pošvy. Preto pri otváraní krčka maternice sú potrebné opakované kontroly a kultivácie z pošvy s eventuálnym preliečovaním infekcií.

Probiotiká môžete celkovo užívať, je možné aj opatrné užívanie vaginálnych probiotík. Potrebný je šetriaci režim.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič