Aké konkrétne vitamíny odporúčate na druhý a na tretí trimester?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov pre druhý a tretí trimester.

Prvý trimester som brala iba kyselinu listovú. Teraz by som chcela nejaký komplex. Cítim sa unavená a občas cítim mravčenie v prstoch.

Aké konkrétne vitamíny odporúčate na druhý a aké vitamíny na tretí trimester?

Poprosím konkrétnu značku a dávkovanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

mravčenie v prstoch je v tehotenstve časté. Vhodné sú preparáty s magnéziom a B komplex.

Konkrétny preparát Vám nebudem odporúčať. Nájdite si preparát, ktorý je vhodný pre 2. a 3. trimester tehotenstva. Dávkovanie netreba prekračovať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič