Počas rizikového tehotenstva mám kŕče v nohách. Ako sa dá posilniť svalstvo?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

mám rizikové tehotenstvo a musím ležať. Bežná krátka prechádzka k lekárovi mi spôsobuje svalovicu a kŕče v nohách. Lekárka mi kázala pozrieť si nejaké cviky pre tehotné, ktoré môžem cvičiť aj v posteli.

Existuje niečo, aby som si ako tak posilnila svalstvo na nohách?

Prípadne niečo na bedrové kĺby, ktoré ma bolia z ležania.

Ďakujem

Dobrý deň,

v rizikovom tehotenstve využívame polohovanie a izolované napínanie svalových skupín. Ak môžete a ste schopná presunu k fyzioterapeutovi, odporúčam konzultáciu.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk