Mám začať riešiť diastázu s fyzioterapeutom pred ďalším tehotenstvom?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý večer.

som vyše roka po pôrode a mám diastázu. O rok by sme sa chceli snažiť o ďalšie bábätko a teraz neviem čo spraviť.

Mám začať riešiť diastázu s fyzioterapeutom teraz a dať sa do poriadku pred ďalším tehotenstvom?

Alebo to riešiť až po ňom?

Aká je šanca, keď sa zbavím diastázy, že po ďalšom tehotenstve sa neobjaví?

Môže neliečená diastáza ovplyvniť ďalšie tehotenstvo?

Vie všeobecný lekár predpísať rehabilitácie na diastázu?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam riešiť diastázu ešte pred tehotenstvom a aj počas tehotenstva. Šanca je vysoká a pri správnom cvičené sa po druhom tehotenstve diastáza objaviť nemusí.

Obvodný lekár vám vie vypísať len výmenný lístok k rehabilitačnému lekárovi.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk