Má zmysel používať popôrodný pás tri mesiace po pôrode?

Zodpovedané
18. jún 2020

Dobrý deň,

som tri mesiace po pôrode a mám ešte také menšie bruško. Samovyšetrením na diastázu som zistila, že mám medzeru asi na 1 a pol prsta. Skúšam si doma cvičiť na diastázu a rozmýšľala som aj nad poporodným stahovacím pásom.

Má zmysel ešte ten pás používať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte akútne bolesti driekovej chrbtice, nemá význam používať popôrodný pás.

Tri mesiace po pôrode je dlhá doba, hlboké brušné svalstvo treba aktivovať a taktiež cvičiť cviky na svaly panvového dna.

Odporúčam navštíviť fyzioterapeuta a cviky konzultovať. Internet nemusí byť vždy dobrým radcom.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk