Je počas fyzioterapie vhodné plánovať tehotenstvo?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

momentálne som v procese absolvovania fyzioterapie z dôvodu bolesti platničiek. S manželom by sme chceli bábätko, ale plány nám skrížila bolesť môjho chrbta.

Je počas fyzioterapie vhodné plánovať tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste si položiť otázku či pohybové aktivity s partnerom nezhoršujú váš aktuálny stav. Ak áno, tak ako prvé stabilizujte ochorenie platničiek na minimálne bolesti pri a po záťaži.

Pravidelne cvičte a navštevujte fyzioterapeuta po celú dobu plánovania aj počas tehotenstva ako prevencia pred zhoršením stavu.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk