Je normálne, že aj 4 mesiace po pôrode cítim diskomfort pri chôdzi?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

som 4 mesiace po prirodzenom pôrode a ešte stále cítim silný diskomfort pri chôdzi, nedokážem behať. Mám ako keby stále natiahnuté nejaké väzivá v oblasti slabín, najmä na ľavej strane.

Je to normálne?

Potrebuje telo ešte dlhší čas na regeneráciu?

Je vhodná chôdza, aj keď mi je nepríjemná ?

Mám sa skôr zamerať na iné cviky?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamerajte sa na cviky panvového dna. Odporúčam individuálne cvičenie pod vedením skúseného fyzioterapeuta so špecializáciou na gynekológiu a pôrodníctvo.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk