Je možné začať cvičiť v prípade, keď hrádza a celkovo šitie nie je ešte 100% v poriadku?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

som tri týždne po pôrode s rozsiahlejším šitím. Najmä po sprchovaní, alebo po dotyku cítim nepríjemný tlak na klitorise. Chcela by som začať posilňovať panvové dno.

Je možné začať cvičiť v prípade, keď hrádza a celkovo šitie nie je ešte 100% v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba zhodnotiť v akom stave sa nachádza Vaše panvové dno.

Odporúčam najprv konzultáciu s fyzioterapeutom.

Bežné posilňovacie cvičenia nie sú vhodné a môžu vám uškodiť. Aktívne cvičenie s panvovým dnom pracuje zo záťažou postupne a prvky prispôsobuje podľa stavu každej mamičky.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk