Je bezpečná masáž s masážnou pištoľou v 1. trimestri?

Zodpovedané
28. aug 2024

Dobrý deň,

včera som bola u skúseného fyzioterapeuta s bolesťou bedrového kĺbu vystreľujúcej do ľavej nohy. Som v 10. týždni tehotenstva. Mierne mi masíroval spodnú časť chrbta, masíroval sedací nerv s masážnou pištoľou. Boli to vibrácie. Upokojil ma, že je to všetko v poriadku a vraj sa to môže aj v tehotenstve.

Ja mám miernu obavu z tých otrasov, keďže som v 1. trimestri.

Mohlo to prosím nejako ublížiť bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

masážnu pištol nie je vhodné používať počas tehotenstva na oblast panvy a spodného chrbta. Odporúčam len šiju, lopatky, stehná, lýtka a chodidlá.

Ak máte bolesti idúce z bedrového kĺbu do nohy, tak predpokladám, že ide o iný problém. Treba sa nechať vyšetriť neurológom a následne zahájiť liečbu u fyzioterapeuta.

Ak ste terapiu pištolou malii len raz, nestresujte sa. Ak potrebujete objektívne upokojenie, navštívte Vášho ošetrujúceho lekára.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk