Ide o diastázu?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

som skoro rok a pol po druhom pôrode, mám svoju pôvodnú váhu 54 kg, bez diéty a cieleného chudnutia. Počas tehotenstva som pribrala asi 11 kg.

Trápi ma môj pupok. Počas tehotenstva som pribrala v podstate len do bruška a išlo mi to veľmi dopredu. Žiadne rozloženie po bokoch. Môj pupok sa ako keby "obrátil", stal sa vypuklý. Niečo podobné sa udialo aj prvý raz. Šestonedelie však stačilo na regeneráciu a moje telo bolo opäť viac-menej v normále. Druhýkrát to bolo podobne, až na pupok, ktorého vzhľad ma trápi doteraz. Nemám žiadne iné problémy. Keď sa najem, bruško mi opäť vyskočí a som ako pavúk. Chcela by som začať cvičiť, no bojím sa, že si klasickými cvikmi uškodím. Skúšala som samovyšetrenie - rozdiel medzi brušnými svalmi v ľahu a s mierne zdvihnutou hlavou je približne dva prsty. Zvažujem návštevu fyzioterapeuta.

Mám radšej navštíviť všeobecného lekára?

Môže ísť o diastázu, prípadne pruh?

Ďakujem

Dobrý deň,

navštívte najprv fyzioterapeuta a až potom špecialistu. Vyšetrí Vás a povie či ide o diastázu alebo pruh. Vyhľadajte fyzioterapeuta so špecializáciou gynekológia a pôrodníctvo.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk