Existujú cviky pri problémoch s kostrčou po tehotenstve?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pri prvom tehotenstve sa mi objavila bolesť kostrče, veľmi to bolelo hlavne pri sedení. Po pôrode som si myslela, že to zmizlo.

Keď som po roku nastúpila do práce (skôr sedavé zamestnanie) bolesti sa opäť objavili, hlavne pri tom dlhom sedení. Cez víkendy, keď som v pohybe alebo striedam polohy to bolo ok.

Pri druhom tehotenstve to pretrvávalo a po pôrode ma bolí vždy keď sedím viac ako 10 minút na tvrdom povrchu. Mám potom aj problém postaviť sa. Dlhodobo som sa venovala plávaniu, bolesť chrbtice v podstate inak nepoznám.

O aký problém ide?

Existujú na to nejaké cviky?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje mnoho cvikov, ktoré Vám môžu pomôcť. No predchádza im diagnostika. Pokiaľ máte dlhodobo problém s kostrčou po pôrode, odporúčam navštíviť ortopéda.

Vhodné je aj MRI. Až potom zahájiť celý liečebný proces.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk