Ako odstránim chrápanie po pôrode?

Zodpovedané
7. okt 2019

Dobrý deň,

manžel mi povedal, že v noci príšerne chrápem. Začalo sa to vraj v tehotenstve a pokračuje to doteraz. Bábätko prišlo na svet pred necelými 2 týždňami plánovanou sekciou. Tehotenstvo som mala rizikové a skoro celé som ho preležala.

Pribrala som cca 12 - 13 kg. Z toho 10 kg už je dole. Bruško stále mám a jazva ešte pobolieva, ale nezdá sa mi, že by som bola ešte spuchnutá.

Inak som aj celkom športový typ, takže vyradenie z pohybu bolo pre mňa náročné. Neznášam chrápanie a som v šoku, že chrápem.

Myslíte si, že to zmizne?

Čo by som mala robiť?

Poradíte mi nejaké cviky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je mnoho dôvodov prečo chrápanie mohlo vzniknúť.

Pokiaľ ste bola nútená celé tehotenstvo ležať, je možné že ste si zmenili stereotyp držania hlavy a záhlavia. Znamenalo by to, že je pôvodcom môže byť krčná chrbtica.

Vyhľadajte fyzioterapeuta, prekonzultujte s nim tento problém. Začnite sa pomaly a postupne zaťažovať. Zmente polohu v ktorej spíte a návyky.

Ak chrápanie neprestane, hľadajte problém inde.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk