Aké zmierniť bolesti lonovej kosti počas tehotenstva?

Zodpovedané
18. jún 2024

Dobrý deň,

momentálne som v 24. týždni tehotenstva a extrémne ma bolí lonová kosť. Bolesť vychádza na pravej strane ako keby medzi spojom lonovej kosti a pravej nohy, vystreľuje mi do sedacieho svalstva a aj do celej nohy. Niekedy nemôžem ani sedieť, stáť. Ak dlhšie sedím, tak sa neviem poriadne postaviť. Pri chôdzi je tá bolesť neznesiteľná a musím si dať paralen proti bolesti. Viem, že panva sa rozťahuje, ale pri prvom tehotenstve som takéto problémy nemala. Pýtala som sa na to aj svojho gynekológa, ten mi len poradil užívať magnézium.

Sú na to vhodné nejaké cviky, alebo to časom môže prejsť aj samé od seba?

Ak to takto pôjde až do pôrodu, tak sa zbláznim.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, panva počas tehotenstva pracuje. Každé tehotenstvo je iné. Fakt je ale ten, že bolesti by nemali vystreľovať do slabín a nôh. Tu je na mieste sa opýtať, či ste už v minulosti mali problém s driekovou chrbticou.

MRI a ani CT Vám kvôli tehotenstvu neurobia. Odporúčam navštíviť neurológa a vylúčiť platničku. Ak sa platnička potvrdí, odporúčam vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý ma skúsenosti s poškodením platničiek v tehotenstve.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk