Aké cviky na zmiernenie symfýzy v tehotenstve?

Zodpovedané
29. sep 2024

Dobrý deň,

bola mi diagnostikovaná symfýza v tehotenstve. Trpím výraznými bolesťami a každý pohyb je dosť obmedzený. Dostala som podporný pás, barle a mám si dávať Paralen.

Viete mi aj vy niečo ešte odporučiť na zmiernenie bolesti?

Existujú nejaké cviky?

Je vhodné v takomto prípade mať prirodzený pôrod, alebo sa to ním môže ešte zhoršiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

všetko záleži od toho v akom týždni sa práve nachádzate. Vhodné je polohovanie. Tiež odporúčam zamerať sa aj na driekovú chrbticu a SI skĺbenia. Vyhľadajte fyzioterapeuta a stav osobne prekonzultujte.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk