Môžem ísť s dcérkou, ktorá prekonala zápal obličky na kryté kúpalisko?

Zodpovedané
21. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcérka je narodená v 32. týždni. Keď mala 5 mesiacov, tak mala zápal obličky. Je sledovaná u lekára každé tri mesiace. Všetko má v norme.

V lete sme boli pri mori a dcérka sa kúpala. Plavky som jej pravidelne menila.

Môžem s ňou ísť na kryté kúpalisko?

Môj lekár povedal, že je to na mne.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri krytých kúpaliskách existuje riziko.

Neviem v akom veku je dcérka a koľko času uplynulo od prekonania zápalového ochorenia.

V tomto prípade treba konať naozaj rozvážne, ak sa predsa rozhodnete ísť na kryté kúpalisko odporúčam starostlivo vybrať zariadenie s vyšším hygienickým štandardom, prezliekať plavky, poutierať dieťa do sucha po kúpaní.

Pekný deň Vám prajem

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová