Zabudla som dať CeVitko 24 hodín do chladničky. Môžem ho naďalej podávať 3-ročnému synovi?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

CeVitko som zabudla odložiť do chladničky.

Môžem ho naďalej podávať 3-ročnému synovi?

CeVitko bolo vonku asi 24 hodín, kým som si to všimla. Je tam ešte skoro celá fľaštička, je mi to ľúto zlikvidovať.

Čo sa môže stať s kvalitou tohto doplnku, ak je nejaký čas zle skladovaný?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Neodporúčam Vám ho ďalej užívať. V produkte môže dôjsť napr. k tvorbe rozkladných produktov, k oxidácií, k hydrolýze a k iným chemickým procesom, ktoré vplývajú na bezpečnosť produktu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie