Za aký čas sa rozpustí glycerínový čapík?

Zodpovedané
10. máj 2022

Dobrý deň,

14 mesačná dcérka 3 dni nekakala. Iba tlačí a nič. Zapiekla ju mrkva. Dovtedy mala každý deň ukážkovú stolicu. Pitný režim má výborný. Skúsili sme čapík, no hneď ho vytlačila a aj napriek tomu, že som ho v nej držala 15 minút sa nerozpustil.

Ako rýchlo sa rozpustia čapíky v tele?

Balenie bolo nové, nepoškodené.

Mohol byť chybný?

Stalo sa nám to už viackrát.

Ďakujem

Dobrý deň,

len pre uistenie, používate detské 1g glycerínové čapíky?

Čapík by sa mal rozpustiť do 10 minút. Glycerín dráždi receptory priamo v konečníku a ak je zavedený správne, očakáva sa účinok maximálne do 20 minút.

Či je čapík chybný, zistíte ak ho podržíte medzi prstami. Musí sa topiť pri teplote tela.

Alternatívou ak by dcére nevyhovovali čapíky môže byť sirup na zmäkčenie stolice - Lactecon.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut