V kombinácii s ktorými vitamínmi je najlepšie vstrebateľný vitamín E?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

mám Marnys Tekutý vitamín E - https://www.prezdravie.sk/zdravie/marnys-tekuty...

V kombinácii s ktorými vitamínmi je najlepšie vstrebateľný vitamín E?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vitamín E patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. V konkrétnom produkte, ktorý uvádzate je priamo podávaný vo forme oleje. Olivový olej zabezpečuje jeho plnú absorbovateľnosť, nie je potrebné ju podporovať ďalšími vitamínmi.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut