Užívanie Neurolu počas tehotenstva

Zodpovedané
18. okt 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na užívanie neurolu počas tehotenstva vo frekvencii 2-3 krát do týždňa, 0.5 mg z v dávke pol tabletky.

Predtým otehotnením som sa liečila na úzkostnú poruchu Paretinom. V tehotenstve som ho vysadila. Približne v 4. mesiaci sa mi však príznaky vrátili.

Doktorka mi predpísala Citalopram, ktorý som užívala v dávke štvrť tabletky po dobu troch dní. Bolo mi z neho zle, tak som ho vysadila. Stavy ako pocit na odpadnutie a nespavosť u mňa pretrvávajú doteraz.

Teraz neviem či skúsiť iné antidepresíva, alebo sem tam užiť neurol a neriskovať užívanie antidepresív v tehotenstve.

Ďakujem za Váš názor

Dobrý deň,

či už antidepresíva alebo anxiolytiká ako Neurol majú na plod podobné nežiaduce účinky. Najväčšie riziko vzniká hlavne v treťom trimestri.

Každú zmenu, či už vám je zle z Citalopramu, alebo či môžte naďalej užívať Neurol, prosím konzultujte s lekárom. Rovnako o tom informujte aj svojho gynekológa, nakoľko užívanie ktoréhokoľvek zo spomenutých liekov vyžaduje následné sledovanie vášho dieťaťa u lekárov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová