Užívam antikoncepciu Mistra a je mi zle. Môžem vynechať celý blister?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Celý deň ma bolí brucho, hlava a mám čudné pocity. Zajtra by som mala užiť štvrtú tabletku antikoncepcie Mistra.

Môžem vynechať celý blister?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z informácie, že by ste mali užiť štvrtú tabletu, usudzujem, že túto konkrétnu antikoncepciu ste začali užívať len teraz. Ak sa necítite dobre, tak zrejme Vám nesadla a lekár by Vám ju mal zmeniť za inú.

Ak som neusúdila správne, tak napriek tomu Mistru môžete prestať užívať kedykoľvek chcete a nemali by ste mať žiadne ťažkosti.

Ale nezabudnite na iný druh ochrany pri pohlavnom styku 😉

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová