Uškodí dlhodobo užívané kortikoidné mlieko Excipial/Elocom dieťaťu?

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Moja 9 mesačná dcérka má od druhého mesiaca ekzém. Kožná nám dala zarábané mlieko s kortikoidmi, ktoré už dávame dosť dlho. Každých cca 4 - 5 dní natierame, keď je to zapálene.

Doktorka nás ubezpečuje, že je to slabé. Nič iné jej nezaberá.

Môže jej to na niečo uškodiť?

Celkovo je ekzém menej výrazný ako na začiatku, ale užíva to už asi 5 mesiacov. Stále sa jej to robí hlavne v zhyboch. Rôzne drahé mastičky nám nezabrali, len toto pomáha.

Môže sa to takto s takýmito prestávkami natierať?

Niekedy natrieme raz za 4 dni, niekedy raz za 6 dní.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade súhlasím s pani doktorkou, pretože zarábané mlieko je naozaj s malým obsahom kortikosteroidov.

Takisto nenatierate ju denne ale len raz za pár dní, preto si myslím, že sa nemusíte obávať dlhodobého používania.

Excipial U Lipolotio Dermálna emulzia

Excipial U Lipolotio Dermálna emulzia obsahuje liečivo močovina (urea). Patrí do skupiny liekov na zmäkčenie a ochranu pokožky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová