Trojročná dcérka už tretí týždeň kašle. Aký liek jej pomôže?

Zodpovedané
13. feb 2022

Dobrý deň,

trojročná dcérka už tretí týždeň kašle. Začalo to suchým kašľom a užívala Stoptussin sirup. Keď začala vykasliavať, tak sme dali Prospan sirup. Teraz cez deň vykašliava a v noci sa budí na suchý dráždivý kašeľ. Až ju napína a nedokáže prestať kašľať.

Čo jej pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 3 týždňoch kašľu odporúčam už návštevu lekára.

Pri domácom liečení zmiešaného kašľa môžete sirupy kombinovať. Počas dňa podávajte sirup na štiepenie hlienov a podporu vykašliavania napr. Solmucol sirup. Dbajte na zvýšený príjem tekutín.

V noci dcérku dráždia zatekajúce hlieny. Uložte ju do vyvýšenej polohy, zvlhčujte vzduch v miestnosti, v ktorej spí. Pred spaním podajte dávku sirupu na utlmenie kašľa. Napr. Robitussin JUNIOR.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut