Tri mesiace mám silné vypadávanie vlasov a doktorka mi dala kortikoidy. Je to správne riešenie?

Zodpovedané
29. máj 2024

Dobrý deň,

mám 59 rokov a viac ako 3 mesiace mi nadmerne vypadávajú vlasy. Kožná doktorka mi bez akéhokoľvek krvného vyšetrenia predpísala tablety Methionín, vodičku Alpicort F a šampón Clobex.

Je to správny postup?

Sú to kortikoidy a ten šampón steroid a je na psoriázu. Ja však vo vlasoch psoriázu vôbec nemám!

Je nutné toto užívať, alebo mám siahnuť po niečom menej škodlivom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Neprináleží mi hodnotiť postup lekára, zvlášť keď som tam ani nebola. Šampón a vodička s kortikoidmi majú aj iné indikácie ako psoriázu.

Pokaiľ máte pochybnosti o postupe lekárky, skúste zmeniť kožňu lekárku. Odber krvi môžete realizovať aj u všeobecného lekára. Skúste si dať skontrolovať aj hormôny štítnej žľazy. Porozmýšľajte, či ste neprekonali covid infekciu a pod.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie