Sú to nežiadúce účinky lieku Bigital?

Zodpovedané
18. sep 2022

Dobrý deň,

užívam liek Bigital na tlak. Problém je, že sa po ňom necítim dobre. Mám točenie hlavy, nevoľnosť a slabosť. Som bez energie a unavená, mám pocit na odpadnutie.

Liek užívam už asi 3 roky a rovnako dlho pociťujem aj tieto problémy. Absolvovala som aj odbery a všetko je v poriadku.

Môžu moje problémy súvisieť s užívaním tohto lieku?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi najčastejšie hlásené nežiadúce reakcie počas liečby liekom Bigital patria: závraty, bolesť hlavy, palpitácie, začervenanie, bolesť brucha, nauzea, opuch členkov, edém a únava.

Ak u Vás tieto problémy pretrvávajú dlhodobo, je vhodné priamo s lekárom konzultovať prípadnú zmenu lieku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut