Sú probiotiká GS Superky vhodné pre 3-ročnú dcérku?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom probiotík GS Superky. Dočítala som sa, že sú vhodné aj pre deti a do troch rokov ich treba rozpustiť v jedle. Dcérka už mala tri roky.

Môžem jej dať celú kapsulu (v obale) prehltnúť?

Doteraz som jej dávala Probio Maxik, tie vždy rozhrýzla. Váži cca 14 kg.

Môže to užívať naraz s Imunoglukanom?

Imunoglukan P4H som kúpila ako sirup, ale pozerala som, že sú aj v tabletách.

To by mohla pri jej váhe užiť celú tabletku?

V tabletách je ich je viac druhov, ktorý je najvhodnejšie kúpiť?

Nastúpila do škôlky a chcem jej dávať niečo na posilnenie imunity, keďže odvtedy čo začala chodiť do škôlky býva často chorá (doteraz nebola chorá skoro vôbec, teraz zrovna má aj antibiotiká).

Čo by ste ešte doporučili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérke už môžete podávať celú kapsulku probiotík.

Kombinácia s Imunoglukánom je v poriadku. Od 3 rokov je vhodný Imunoglukan P4H 100 mg vo forme kapsúl.

Vo forme kapsúl je ešte dostupný Imunoglukan P4H ACUTE - vhodný od 3 rokov ale na krátkodobé použitie - pri prebiehajúcej chorobe. Obsahuje trojnasobnú dávku betaglukánu a zinok naviac.

Imunoglukan P4H SynBIO - vhodný od 3 rokov, obohatený o probiotiká.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut