Sú lieky, ktoré sa nemôžu užívať s antidepresívami?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lienkov.

Sú lieky, ktoré sa určite s antidepresívami nemôžu užívať?

Sú tam kontraindikácie?

Zaujímajú ma najmä lieky na chrípku, bolesti hlavy, menštruačné bolesti.

Ďakujem

Dobrý deň,

antidepresív je viacero skupín, preto závisí od toho, ktoré konkrétne antidepresívum užívate.

Pri niektorých sa neodporúča súčasne užívanie s antihistaminikami a s niektorými antibiotikami (napr. chinolónové ATB - ciprofloxacín ). Pri iných sa zasa nedoporučuje súčasne užívanie anlagetík ako fentanyl alebo tramadol.

Pri skupine selektívne inhibítory vychytávania serotonínu sa napríklad nedoporučuje užívanie NSAIS (nesteroidné antiflogistiká), čo môže viesť k zvýšenému riziku krvácania.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová