Sú bolesti nôh, napätie a únava dôsledkom užívania lieku Verospiron?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

12 dní užívam liek Verospiron 24 mg 1tbl denne ráno. Posledný týždeň ma bolia nohy, ako keby kŕče, cítim napätie - nepokoj v nohách. Pociťujem celkové napätie a únavu, až ospalosť.

Občas mám bolesť hlavy a posledné dni cítim bolesť a pichanie v jednom prsníku. Tieto prejavy neboli ihneď pri začiatku liečby, objavili sa asi na piaty deň. Tehotná nie som. Ešte užívam Verogalid, a to 1/2 ráno a 1/2 večer.

Sú moje problémy vedľajšími účinkami lieku Verospiron?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

únava, ospalosť a kŕče v nohách môžu byť vedľajší účinok lieku Verospiron.

Zavolajte svojmu ošetrujúcemu lekárovi a informujte ho o týchto príznakoch.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová