Stratila som jednu antikoncepčnú tabletku KarHleight. Ako postupovať?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

beriem prvý mesiac tabletky KarHleight a v 2. týždni užívania som jednu tabletku omylom stratila.

Čo mám robiť?

Konkrétne som stratila na utorok.

Mám si dať tabletku za stredu?

Ďakujem

Dobrý deň,

zabudnutú tabletku je potrebné užiť hneď ako si spomeniete, aj keby to znamenalo užitie dvoch tabliet súčasne. Potom pokračuje v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase.

Ak ste všetky tabletky 7 dní pred vynechanou užili správne, antikoncepčná ochrana ostáva zachovaná.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut