Som v 10. týždni a mám hlieny v hrdle. Aký liek mi pomôže?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

som v 10. týždni a už pár týždňov ma trápia stekajúce hlieny v hrdle. Nie som chorá a ani prechladnutý. Je to veľmi nepríjemné.

Čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo popisujete usudzujem, že nie ste chorá.

Vaša zvýšená tvorba hlienov je spojená s tehotenstvom. Je to jednoducho jeden z príznakov, ktorý vás môže sprevádzať aj celé tehotenstvo.

Niektoré ženy majú nevoľnosti, alebo nadmernú tvorbu slín. Vy máte nadmernú tvorbu hlienov. Na to Vám bohužiaľ nič nepomôže a ani nie je dobré siahnuť po liekoch a doplnkoch na hlieny. Tie Vás budú nútiť vykašliavať.

Kašeľ je nepriaznivý pre bruško, pretože ho vtedy veľmi napínate.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová