Som tehotná a mám alergickú nádchu. Môžem užívať detské kvapky Nasivin?

Zodpovedané
11. nov 2021

Dobrý deň,

som tehotná a mám alergickú nádchu.

Môžem užívať detské kvapky Nasivin?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky Kvapky Nasivin 0,01% pri dodržaní dávkovania síce počas tehotenstva užívať môžete, ale nie sú určené na alergickú nádchu. Sú obmedzené len na krátkodobé použitie. Pri dlhšom užívaní (alergia) môže dôjsť k opätovnému opuchu sliznice aj po ich vysadení.

Počas tehotenstva by som vám odporučila Sterimar na alergickú nádchu obohatený o Mangán. Mangán potláča vylučovanie histamínu, ktorý je zodpovedný za prejavy alergie ako sú nádcha, kýchanie, svrbenie v nose.

Kvapky Nasivin 0,01%

Kvapky Nasivin 0,01% patria do skupiny liekov nazývaných otorinolaryngologiká. Liek je určený novorodencom a dojčatám do 1 roku.

Sterimar Baby

Sterimar Baby je hypertonický roztok obohatený o meď. V hypertonickom roztoku je koncentrácia soli väčšia ako v bunkách ľudského tela.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut