Sirup s obsahom železa pre deti

Zodpovedané
7. nov 2018

Dobrý deň.

Našej 6 ročnej dcére sme kúpili sirup so zvýšeným obsahom železa. Zloženie sirupu je: sacharóza, voda, kyselina L-askorbova, extrakt z vňate žihľavy, extrakt z mrkvy, fumarat železnatý a konzervačné látky sorban draselný,kyanokobalamín,rifoflavin a pyridoxin hydrochlorid.

Je toto zloženie vhodné pre deti? Zaujíma ma najmä fumarat železnatý a kyanokobalamín.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

sirup s takýmto zložením môžu deti užívať už od 3 rokov.
Fumarát železnatý je forma zlúčeniny, ktorou je železo v sirupe viazané. Znie to možno tak nesympaticky, ale netreba za tým naozaj hľadať nič škodlivé 😉.
A kyanokobalamín je vitamín B12, ktorý detičky môžu kľudne užívať rovnako ako ostatné vitamíny radu B (riboflavín je B2, pyridoxín je B6).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová