Prečo sa pred operáciou nemôžu užívať antibiotiká?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

všade čítam, že 3 týždne pred operáciou by sa nemali brať antibiotiká. Nikde nepíšu prečo.

Čo sa môže stať?

O 2 týždne ma čaká plánovaný zákrok a mám chytené dutiny. Chcela som aspoň Sumamed na 3 dni, no asi je to nereálne.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.
Na operáciu by mal ísť pacient zdravý bez akútnej infekcie, ktorá by mohli zhoršiť rekonvalescenciu po operácií. Preto by sa nemali užívať.

Odporúčam Vám kontaktovát lekára a preložiť plánovaný zákrok, pokiaľ ste chorá.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie