Prečo je Voltaren gél nebezpečný počas tehotenstva?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

som v treťom trimestri a dala som si párkrát na lýtka Voltaren gél. Teraz mám výčitky.

Prečo sa nemôže používať tento gél počas tehotenstva?

Myslíte, že sa bábätku môže niečo stať, keď som gél párkrát použila na nohy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nesteroidné antiflogistiká (diklofenak) sú kontraindikované počas tretieho trimestra pre možné poškodenie plodu.

Platí to samozrejme hlavne pri vnútornom užívaní. Pri lokálnej aplikácii je miera vstrebateľnosti omnoho nižšia. Uvádzate aplikáciu po krátku dobu.

Osobne si myslím, že riziko je malé.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut